Arama Formunu Göster

Pegasus Bilet Değişikliği - Bilet Erteleme

Pegasus uçak biletlerinizi 0850 302 54 93 numaralı ücretsiz müşteri hizmetlerimiz aracılığı ile kolayca değişim veya açığa alım işlemlerinizi gerçekleştireb

Pegasus bilet erteleme: Ülkemizde birçok şirkete ait hava yolu şirketleri mevcut ve bu hava yollarından biri ile istediğimiz yere gidebiliyoruz. İnsanlar öncesinde veya gidecekleri gün biletlerini alarak rahat ve güvenli bir biçimde yolculuk yapabilmektedirler. Ancak bazen aldıkları biletleri ertelemek zorunda kalabilmektedirler.
Örneğin Pegasus Hava Yolları’na ait bir bilet alan yolcu biletini ertelemek için birkaç işlem yapmak durumunda kalabilir. Bunlardan biri de Pegasus bilet erteleme işlemlerinin nasıl olduğunu araştırıp ona göre hareket etmektir.
 

Pegasus Hava Yolları İletişim

Pegasus Hava Yollarına herhangi bir konuda soru sormak veya bilgi almak için çağrı merkezini arayabilirsiniz. Çağrı merkezlerinde çalışan alanında uzman ve bilgi birikimine sahip çalışanları arayarak bilet alma işlemlerinizi veya uçağınızın kaçta kalkacağına dair ve ne kadar gecikeceğini öğrenebilirsiniz.

Pegasus bilet değişikliği için 0850 840 48 05 numaralı çağrı merkezini atayarak bilgi alma işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Daha fazla bilgi alabilmek için ise Pegasus Hava Yollarına ait siteleri ziyaret edebilir ve buralardan bilgi alabilirsiniz. Günümüzde artık herhangi bir konu hakkında bilgi almak istediğinizde o kurumun bulunduğu yere gitmeniz gerekmemektedir. Evinizde veya bulunduğunuz yerden de pek tabi bu işlemleri gerçekleştirebilirsiniz. 

Çünkü artık bu kurumların kendilerine ulaşabileceğiniz iletişim numaraları bulunmakta ve bu numaraları arayarak da çok rahat bir şekilde bilgi alabilirsiniz. Örneğin uçak biletinizi ertelemek zorunda kaldığınızda Pegasus bilet erteleme için çağrı merkezini arayabilir ve bu konuda yardım alabilirsiniz.

Yukarıdaki numara haricinde Pegasus iletişim numarası olarak 0850 303 07 87 numarasını da arayabilirsiniz.
 

Uçak Bileti İçin Çağrı Merkezi

 

Uçak bileti alabilmek için veya biletiniz ile ilgili bilgi alarak işlem yapabilmek için Pegasus çağrı merkezini arayabilirsiniz. Çağrı merkezlerinde çalışan uzman çalışanlar ile istediğiniz işlemi anında yapabilirsiniz. İletişim numarası olarak da 0850 303 0784 numarasını arayabilirsiniz.
 

Pegasus Uçak Bileti Telefon İle Nasıl Alınır?

Yurt içi veya yurt dışından aradığınız zaman herhangi bir ek ücretlendirme yapılmayacaktır. Telefon aramalarınız sabit hat üzerinden ücretlendirme yapılacaktır. İletişim numarası üzerinden yurt içi veya yurt dışından bilet satın alma işlemlerini yapabileceğiniz gibi daha öce satın almış olduğunuz biletin saati ve buna benzer bilgileri kolaylıkla alabilirsiniz.

Pegasus çağrı merkezi ile yapacağınız bu telefon görüşmelerinde size en güzel şekilde bilgi aktarımı ve yardımı yapılacaktır.
 

Pegasus Hava Yolları Bilet Değişikliği

 

Pegasus Hava Yolları bilet değiştirme ve erteleme tarihçesine bakacak olursak bu değişiklik ilk olarak 1990'lı yıllara aittir. Birçok holding ve şirketin ortak girişimi ile Pegasus bilet erteleme kurulmuştur.

Daha sonra İstanbul merkezli kurulan bu hava yolu şirketi Sabancı ve ailesine ait olan Esas Holding A. Ş. tarafından da satın alınmıştır. Şevket Sabancı ve ailesine ait olan bu hava yolu şirketi satın alındığı yılın sonlarına doğru yani 2005'in sonlarına doğru da tarifeli ilk seferlerini düzenlemeye
başlamıştır.

Bu kurumun yönetim kurulu başkanı Ali Sabancı'dır. Pegasus Hava Yolları bilet erteleme kurumunun başında ise yönetici olarak Hasan Çakır bulunmaktadır. Bu hava yolu şirketi hava yolları filoları içerisinde en genç filoya sahip olma başarısını da elinde bulundurmaktadır. Uçuşlar genel olarak İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı’nda gerçekleşmektedir.

Diğer havalimanlarına da yavaş yavaş geçiş yapan Pegasus bilet erteleme ile her geçen gün hava yolu ağını genişletmekte ve geliştirmektedir.
pegasus bilet değişikliği

Pegasus Bilet Erteleme Kuralları

İnsanların bazı durumlarda ertelemek zorunda kaldıkları biletler belirli şartlar ve koşullar altında ertelenmektedir. Yerine getirmek ile sorumlu olduğumuz ve uymak zorunda kaldığımız bu kuralların en başında aldığınız biletin bir sınıf veya Pegasus flex özelliğine sahip olup olmadığıdır.

Ek olarak daha önce aldığınız bileti herhangi bir sebepten dolayı ertelemek istediğinizde yurt içinde olmak koşulu ile 45 TL idari ceza uygulanacaktır. Ayrıca yeni aldığınız uçak bileti ile eski uçak biletiniz arasındaki fiyat farkı da sizi ilgilendiren bir değişikliktir. Tüm bu kuralları öğrenmek ve sorgulamak için ise 0850 840 48 05 iletişim numarasını arayabilirsiniz.

Pegasus flex özellikli biletler ise daha sonra bilet tarihini değiştirme ihtimalinize karşılık daha sonra değiştirdiğiniz için ödemek durumunda kaldığınız 45 TL ücreti ödememenize yardımcı olur. Bu özelliğe sahip bir uçak bileti aldığınızda sadece iki bilet arasındaki ücret farkını öder ve ek olarak çıkartılan idari para cezalarını ödemekten kurtulursunuz.

Ayrıca uçak bileti değiştirmek yani ertelemek istediğinizde bunu sadece tarih değişikliği ile sınırlı olduğunu düşünmeyiniz. Ek olarak dilerseniz gideceğiniz yeri de yani yön değişikliği de yapabilirsiniz.
 

Pegasus Bilet Nasıl Ertelenir?

Pegasus bilet erteleme ve değişiklik işlemleriniz için 0850 840 48 31 numaralı müşteri hizmetlerimizi arayabilirsiniz. Aldığınız bileti ertelemek veya gideceğiniz yönü değiştirmek istediğinizde bunu kolaylıkla iletişim numaralarından yapabileceğiniz gibi havalimanına gelerek de yapabilirsiniz.

Daha önceden böyle bir karar alacağınızı tahmin ederek ceza ödemeyeceğiniz bir bilet almışsanız çok daha rahat ve masrafsız bir şekilde bu işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

Bilet Değiştirmek Veya Ertelemek İçin Ne Yapılmalı?

Biletinizi değiştirmek için, eğer site üzerinden aldıysanız sürekli size yardım maksatlı çevrim içi bulunan kanallarımızdan erteleme işleminizi yapabilirsiniz. Eğer bu yolu tercih etmeyerek telefon üzerinden değiştirme veya erteleme işlemi yapmak istiyorsanız da 0850 840 48 05 numarasından iletişime geçerek de erteleme işlemini icra edebilirsiniz.

Pegasus Bilet Değişikliği İçinEk Ücret Ödememek

Biletinizi alırken, biletinizin ertelenme veya gideceğiniz yerin değişme ihtimaline karşılık dilerseniz bu ihtimallere uygun bilet satın alabilirsiniz. Alacağınız bu bilet ile bilet tarihini değiştirdiğinizde size uygulanacak olan idari cezayı yani 45 TL ücreti ödemek durumunda kalmazsınız. Aksi halde mecburiyetten zaman veya yön değişikliklerinde ek ücret ödemek zorunda kalırsınız bu da ekonomik açıdan doğru bir hamle olmayacaktır.

Pegasus Bilet Değişikliği Fiyat Farkı

Gideceğiniz yere en yakın zaman içinde biletinizi aldınız ancak ufak bir aksilik ile gitme tarihinizi biraz daha ertelemek zorunda kaldınız veya gideceğiniz rota son dakika değişti ve biletinin yönünü değiştirmek zorunda kaldığınızda bilet erteleme işlemini yapmak zorunda kalacaksınız.

Bu durumda aldığını yeni bilet fiyatı ya da değişen yön ile artan mesafe kaynaklı fiyat farkları oluşabilir. Bu da daha önce aldığınız biletten daha az veya daha çok para ödemeniz anlamına gelebilir. Bu durumda fiyat ne kadar artabilir sorusunu sorabilirsiniz. Bu soruya bir örnek üzerinden cevap verebiliriz. Örneğin aldığınız uçak bileti 100 TL ve değiştirmek zorunda kaldınız. Oluşan yeni uçak biletiniz 120 TL olsun. 
 
Bu durumda artan fiyat farkı 20 TL olur. Eğer biletinizin herhangi bir Flex özelliğine sahip değil ise sizden ek olarak 45 TL ücret talep edilecektir. Bu ücret bilet ertelemeden doğan zararın tazmini için istenir. Son durumda toplam olarak 65 TL bir fiyat artışı meydana getirecektir.

Bu fiyat artışı da sizi etkileyecek bir fiyat artışı olabilir. Bu durumdan etkilenmemek için ve sizden talep edilen ek idari cezayı vermemek için biletinizin Pegasus Flex özelliğine sahip olup olmadığına dikkat etmelisiniz. Bu şekilde bir önlem aldığınızda firma tarafından size herhangi bir ek ücret talebi doğmayacaktır. Çünkü siz bu ihtimale karşı uygun bilet alarak bu cezai ücreti ödemek yükümlülüğünden kurtulmuş olursunuz.
pegasus bilet erteleme

Pegasus Bilet Değişkliğinde Sunulan İmkanlar Nelerdir?
Günümüzün en büyük gelişmelerinden biri de hiç şüphesiz hava yolu taşımacılığıdır. Gelişen teknoloji ile birlikte artık daha rahat ve konforlu yolculuklar yapabiliyoruz. Özellikle eskiye göre kıyaslandığında şimdiki ulaşım araçlarının çok daha kullanışlı olduğun rahatlıkla söyleyebiliriz.

İnsanlar gittikleri yerlere daha kısa ve güvenli gidebilmek için sürekli araştırmalar yaparak yeni ulaşım araçları keşfetmek için çabalamışlardır. Bu ulaşım araçlarının en önemli ve en kullanışlı yollarından biri de hava yolu taşıma araçlarıdır. İşte Pegasus’un size sunduğu bu imkanı kullanarak güven ve huzur içinde yolculuklarınızı tamamlayabilirsiniz. 

Gerek yurt içi gerekse de yurt dışına giden birçok uçağı ile ülkenin en iyilerinden biri olan bu şirket ile her türlü yolculuk işleminizi yapabilirsiniz. Örnek verdiğimiz uçak bileti erteleme veya değiştirme konusunda olduğu gibi birçok imkan ile sizlere en güzel hizmeti sunmaya çalışır.

Hava yolu şirketleri eskiden pahalılıkları dolayısıyla çok fazla tercih edilmez ve kullanılmazdı. Şimdi ise gelişen olanaklar ve oluşan rekabet ortamı ile birlikte birçok insan bu ulaşım aracını kullanabilmekte ve en hızlı şekilde gitmek istedikleri yerlere gitmektedirler. 

Gittikleri bu yerler ile ilgili aldıkları biletleri ertelemek veya değiştirmek istedikleri zaman da hava yolu şirketinin size sunduğu imkanlar ile fazla ücret ödemeden bu değişiklikleri yapabilirsiniz. Bilet erteleme ve değiştirme sonucunda size uygulanacak olan ek ücretlerden yani idari para cezalarından doğan ücretleri de ödemekten kurtulabilirsiniz.

Günümüz teknolojisi ile paralel değişen ve gelişen bu ulaşım ağı sektörü de her geçen gün üzerine bir yenisi eklenen yenilikler ile size farklı fırsatlar sunmaya devam ediyor. Hızla değişen ve gelişen bu duruma ayak uydurmak için size sunulan bu fırsatları değerlendirip hayatınıza tatbik ederek yolculuklarınızı kolaylaştırabilirsiniz. 
 
Pegasus Bilet Değişikliği
4.7 (67.84%) 80 votes
İNDİRİM VE PROMOSYONLARDAN ANINDA HABERDAR OLMAK İSTER MİSİNİZ?
Müşteri Hizmetlerini Ara